Aktuality - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality

Veselá Mathilda
V sobotu 29. června 2019 proběhl v Praze již čtvrtý ročník závodu ve výkonu vodicích psů pořádaných nadačním fondem Mathilda.
Akce se zúčastnilo celkem 18 teamů – člověk a vodicí pes. Počasí bylo typicky letní, panovalo tropické teplo, takže letošní závody byly opravdu náročné. Každý z účastníků si mohl prověřit spolupráci se svým čtyřnohým průvodcem v reálném prostředí, a to pod dohledem instruktorů. V rámci Veselé Mathildy nás čekala chůze podle itineráře, povelování psa na neznámé trase, posuzovala se také spolupráce se psem, nechybělo zde ani povelování poslušnosti, tak i další dovednosti ve spolupráci s Tyfloservisem.
Zázemí bylo ve velmi klidném a příjemném prostředí hotelu Mars na Kubánském náměstí v Praze 10.
Co se týče samotných závodů: Trasa vedla nejen přes velmi frekventovanou ulici s tramvajovou dopravou, ale byla tam i mnohá zákoutí, členitý terén, parky či některé krátké, zapadlé uličky. Součástí závodů bylo vyhledávání určitých cílů dle itineráře. Každý měl trasu zvládnout do 60 minut, dva účastníci to bohužel nestihli, a tak byli diskvalifikováni. Já s Elisou jsme skončily na 11. místě, což vzhledem k horku, které panovalo, je myslím si dobrý výsledek. Elisa je šikovná holka, jen to teplo pro ni není dobré a vůbec jsem se jí nedivila, že se jí nechtělo pracovat a jít na sluníčko na rozpálené chodníky.
Na konci trasy nás ještě čekalo překvapení. Pracovnice Tyfloservisu se na nás opravdu vyřádily! V rámci dovolených si na nás připravily fingovaný odlet do zahraničí, za úkol jsme měli odnést k odbavení na letišti horu různých zavazadel, samozřejmě na čas! V obrovském kufru s nepřeberným množstvím zbytečných věcí najít opalovací krém, za chybný nález nám strhávaly body. Posléze jsme dle určitých indicií museli vytypovat stát, kam někteří z nás měli odletět. Děkuji za velice povedenou akci, moc jsme si ji užili.
16. -19.5. 2019
akce Varnsdorf - Setkání zrakově postižených držitelů vodicích psů spojené s 4. ročníkem Závodu ve výkonu vodicích psů memoriálu Simony Karlovcové  ve Varnsdorfu
Ve čtvrtek  večer, nás  čekalo přivítání od organizátora akce Romana Vaňka a později možnost masáží, kterou mnozí z nás využili.
V pátek nás dopoledne autobus dovezl nedaleko Šluknova do Jiříkova, kde se nachází arboretum. Zde si pro nás studenti lesnické školy připravili zajímavý program.
Výlet v arboretu byl velice pěkný i počasí nám vyšlo. Všichni byli spokojení a pejsci si užili volno a možnost vyběhat se .
Velký dík patří organizátorovi akce Romanu Vaňkovi, jeho  rodině a přátelům  jakož i sdružení Život jde dál.
K sobotnímu Závodu vodicích psů však už odborného garanta potřeboval. Opět závody posuzoval cvičitel Dan Tůma- Vodicí psi srdcem.Letos byly závody ve znamení památky Simony Karlovcové, která nás v únoru náhle opustila a odešla mezi anděli. Měly to být její první závody a tak číslo 1. symbolicky zůstalo jí s Beetlem.    
Závody byly opět koncipovány tak, že po frekvenci a cvicích poslušnosti,  pejsci museli vyrazit ještě na jednu trasu. Letos nastala novinka, v podobě bufeťácké uličky narafičené při frekvenci a též chování psa v interiéru.
Během soutěže probíhala u varnsdorfské knihovny řada doprovodných akcí.Přijela se na nás podívat i Anna Burianová, která popovídala o fyzioterapii zvířat a zájemcům ukázala i praktickou ukázku masáže psa. Odpoledne jsme si též poslechli koncert nejen nevidomých umělců. Též po celou sobotu byla v knihovně výstava Korálkových obrazů, které jsou mým velkým koníčkem a které vytvářím společně s mou babičkou.   
V půl páté bylo vyhlášení výsledků.
A cen bylo opět  tolik, že bez aut nebo zdatné pomoci průvodců se domů prostě dopravit nedaly...
Byla to moc povedená akce.
Těšíme se  příští rok na shledanou!
4.5. 2019 – Team D nám roste
V sobotu jsme si udělaly s Adri výlet do Prahy. V Mathildě měli slet štěňat. Tentokrát se konal přímo na Černém mostě od 10.00 hodin. Cesta proběhla bez problémů a skupinku lidí s nějak mnoho vrtícími se ocasy, nešlo u obchodního centra přehlédnout. Zajímalo nás, jak nám team D roste. V dubnu pejsci oslavili 7.měsíc svého života a z malých štěňátek se stali puberťáci. Bohužel na srazu nebyla přítomná žádná z holčiček, ale za to jsme viděly 3 kluky. Na srazu jsme potkaly pejsky blonďáky Darwina a Dundeeho a černého pejska Dobbyho. Labradoři to jsou krásní, na svůj věk velcí a s typickou hlavou. Zúčastnily jsme se též cvičení poslušnosti a správného chování, ve skupince, kterou vedla Linda. Mohly jsme pozorovat, jak jsou šikovní pejsci Dundee a Dobby. Na závěr nescházelo též společné foto. Pejskové z teamu D přeji vám, ať se vám v předvýchově dobře vede a ať jste tak šikovní jako doposud. Věřím, že z vás budou skvělí vodicí psi.
3.5., Sibylka má narozeniny!
Sibylka slaví 3. narozeniny, ve stejný den slaví i její maminka Chanel 11. narozeniny. Přeji Vám zlatíčka vše nej nej nej hodně zdraví, psí kamarády, hodně dobrůtek a plno zážitků se svojí smečkou..
Siby děkuji za to že jsi ! Díky tobě jsem poznala nové super lidi, ochutnala vítězství ve výstavním kruhu a učím se jak připravit loveckého psa na zkoušky. Máme toho ještě hodně před sebou, letošní rok si užijem!
22.2.2019
Sono bohužel nepotvrdilo březost, takže letos se štěňátek od Sibylky nedočkáme. Snad příští rok nám bude příroda více nakloněná.

Zima
Užíváme si zimních procházek s chlupáči, ze sněhu mají velkou radost. V týdnu jsme si udělaly procházku k hradu a zámku Frýdlant a nafotily pár fotek. Hafiny byly vzorné trpělivé modelky. Azuro, sluníčko, čerstvý sníh.. počasí pro focení jako stvořené.
Elí s Charí nezahálí ani v zimě a pravidelně navštěvují děti ve školách, to je moc baví.
Tento týden čeká Sibylku návštěva veterináře a sono, všichni jsme zvědaví jak dopadne.
Přejeme Vám vše dobré v novém roce 2019. Hodně zdraví, radosti, lásky, spokojenosti, úspěchů. Pejskům zajímavé procházky, hodně dobrůtek a psích kamarádů.
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky