Aktuality - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality

Dušičky, 2.11.2023
Vzpomínáme na všechny naše pejsky a kočičky, co již nejsou s námi. Nikdy nezapomeneme! Z nebe nás hlídají Dája, Polly, Faidra, Debbie, Elí a kočičky Kokeš, Pláveček Fifi. Jednou se opět potkáme.
3. narozeniny A štěňátek, 16.10.2023
Alfonz, Apollon, Amy, Ambra, Afrodita - Ori, Adélka - Rozinka, Annie oslavili v říjnu narozeniny! Utíká to. Přejeme všem hodně zdravíčka, procházek, dobrot a hodnou rodinu lidskou i psí. Děkuji majitelům za péči, všichni pejskové se mají dobře, to jsem ráda. Apollon má od jara psího kamaráda goldena Laika. Ambra v létě měla první štěňátka, narodil se jí zlatý kluk Bedřich Draco. Byla vzornou psí mámou. Pejskové mějte se i nadále dobře! Maminka Siby je na vás náležitě pyšná.
Září
Poštou přišel Béďovi rodokmen, kde je zapsané jméno Bedřich Draco PF Grenouille noir et or. Povahou to je mazlík, který se ničeho nebojí. Užívá si mamky Ambry, babičky Siby, tety Charí i Ori. Krásně si s ním hrajou a vychovávají ho. Je radost je pozorovat.
Pejsek zůstává doma. Vítej ve smečce!
sedmý a osmý týden
V úterý jsme byli u pana veterináře. Béďa je naočkovaný, dostal čip a proběhla kontrola, jestli je vše v pořádku. Moc se líbil. V ordinaci byl naprosto vzorný, očkování snad ani nezaznamenal. Další očkování čeká pejska v září. Baští dobře. Krmím granulema Arden grange puppy, moc mu chutná také maso, rýže, jogurty. Na zahradě objevil rajčata a ostružiny, tak pravidelně sklízí. No ví co je dobré :-). Podzim je u nás střídavě slunečný a deštivý. Užíváme krásné počasí co to jde, Beďa se seznamuje s pejsky co mají sousedi i lidmi. Moc rád má společnost, vždy se může uvrtět ocásek.
šestý týden
Počasí se umoudřilo a můžeme chodit ven. Zahrada měla úspěch. Hafiny jsou spokojené, že si všechny můžou s Bedříškem hrát. Ambra si štěňátko pořád pěkně hlídá a stará se. Vstáváme kolem 6 hodiny.. hlad je hlad :-)
čtvrtý a pátý týden
Ambra si začala s Béďou hrát! Pejsek dost spí na zádech nebo na boku. Doma máme na hlídání Orinku- sestru Ambry, tak se seznámila se šťěňátkem, byla ale z něj dosti překvapená.
Ven zatím nechodí, máme tu tropy, budeme rádi až ty vedra přejdou. Zkoušela jsem dávat chladící podložku, ale moc velký úspěch neměla.
21.8. se Bedřich přestěhoval z pracovny na chodbu. Bednu na štěňátka jsme již uložili.
třetí týden
Béďa si začíná hrát. Zoubky se klubou. Ambra se pořád vzorně stará. Na třech týdnech měl Béďa 2730g. Nožičky ještě neposlouchají, jak by měli, ale vzorně trénuje. Pěkně štěká, vrčí, vyje. Zatím nepřikrmuji, není potřeba.
druhý týden
Už koukáme na svět! Po bedýnce se pohybuje pořád jako lachtan, ale zkouší nožičky. Ambra má mléka dost. Pejsek pěkně roste.
první týden
Pejsek dostal jméno Bedřich. Pěkně roste. Dnes měl 1,5 kg. Vážím každý den. Ambra ze začátku se nechtěla od pejska ani hnout, ke konci týdne již netrávila všechen čas u štěňátka, ale šla si lehnout i mimo bednu na dlažbu. Siby s Charí se nemohou dočkat, až budou moct k pejskovi.
12.7.2023
Přivedla na svět Ambra zlatého pejska. Dlouho nás napínala. Bohužel další dva se narodili mrtví. Je nám to moc líto.
Ambra od prvního okamžiku je vzorná psí mamča, krásně se stará- krmí, masíruje, čistí a hlídá si štěňátko.

27.-30.6., Pracov, soustředění vodicích psů
Darby + André
Po dvouleté pauze, jsme se společně s mou psí průvodkyní Darby zúčastnily půlky letního soustředění. Cesta k Táboru byla na celé odpoledne přibližně 5 hodin.
Program byl opět dobře připravený. Při cvičení frekvence s pejsky, jsme navštívili jak Sezimovo Ústí tak i Bechyni, kam jsme měli ve čtvrtek i výlet – je tam krásný zámecký park a též zámek, který jsme si z části prohlédli.
Naši pejsci se v průběhu týdne tedy pocvičily jak v poslušnosti, tak i ve městech v frekvenci, tak i při noční hře a samozřejmě nemohla chybět i páteční Veselá mathilda /soutěž.
Letní soustředění nám také dále dalo možnost setkat se s lidmi, s nimiž se přes rok nepotkáme a potkat i nové lidi, kterých tam bylo letos opravdu hodně. Celkem se sešlo 17 vodicích psů, 10 psů ve výcviku a jeden mazlík.
26.6.2023
Charlotka oslavila 10. narozeniny!
Přejeme Ti ještě hodně let se svojí smečkou. Máme tě rádi. Zdravíčko sice sem tam zazlobí, ale jinak je Charí pořád veselá goldenka. Užívá si procházky, velice ráda si zaplave.
18.6., Krajská výstava psů, Benátky nad Jizerou
Horký den.. asi to je už tradice, že výstavu v Benátkách provází tropy :-). V pracovní třídě jsem měla hlášenou Siby. Předvedla se pěkně, jako vždy. Ruch výstav má ráda. Ve své třídě byla nejstarší, tak po právu to vyhrála mladší fena. Získala pěkný posudek a známku výborná 3.

červen
Naše zlatá Ambra čeká štěňátka! Máme radost. Na sonu byli vidět tři. Štěňátka by se měla narodit začátkem července.
27.5., Mezinárodní výstava psů, Litoměřice
Směr Litoměřice jsme vyrazili už v pátek. Po cestě jsme navštívili zámek Ploskovice, kde v zahradě pochodují pávy. Druhý den jsme zamířili směr výstaviště, po tom co se nám podařilo zaparkovat, jsme zjistili že posuzování má zpoždění. Měla jsem hlášenou Siby a Orinku, ale poprvé jsme čekání vzdali. Na výstavě se předvedl Alfonz. Podívat se na nás přišla Annie. Moc ráda jsem Vás viděla! Děkuji za péči o naše štěňátka. Vyrostli z nich krásní zlaťáčci.
5.5.2023
Ambra měla rande s Justinem. Za měsíc poznáme jestli bude u nás veselo.  
Justin z Liblických rákosin "U"
rodokmeny
3.5.2023
Sibylka oslavila 7. narozeniny! Je to neuvěřitelné jak to letí. Zlato přeji Ti vše dobré.. hodně zdraví a radosti se svojí smečkou. Ať nám to spolu ještě hodně dlouho ťape.
březen 2023
Máme televizní hvězdu!
Róza- Adélka, která bydlí se svojí rodinou v Praze se účastnila televizního natáčení. Objevuje se v novém pořadu Máme rádi zvířata na  ČT1.
Vyrostlá z ní moc pěkná fenečka. Děkujeme za péči.
jaro 2023
Příroda se probudila. Žáby po zimě pochodují. Květiny na zahradách i na loukách kvetou.. Jaro na které jsme se těšili, je tady. Užíváme si procházek. Pomalu začneme chodit i k rybníku, který naše holky psí milují.
PF 2023
Přeji Vám vše dobré v novém roce 2023!
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky