Aktuality - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality

ležící Debbie s datem narození a úmrtí
Andrea a Darby Mathilda vedle sebe stojí na louce
23.6.2020
Další smutný den tento rok.. Opustila nás po dlouhé nemoci naše Debinka. Navždy budeš v našich srdcích...
červen
Nový člen smečky.
Darby je už oficiálně vodicím psem, všemu se učí a jde jí to moc dobře. Je to šikovná holka. Elinka si užívá zasloužený důchod.
Přeji Vám holky hodně radosti. Ať Vám to spolu pěkně šlape.

Darby Mathilda, labradorský retrívr, černá fena, narozená 21.9.2018
29.5.2020
Smutný den. Na nebi se rozzářila nová hvězda. Opustila nás Plaváček Fifi. Perská kočička která se objevila před povodní u prarodičů před domem.. U nás měla domov téměř 10 let. Jednou se opět setkáme.
3.5.2020
Dnes oslavila Sibylka 4. narozeniny! Až to je k neuvěření jak ten čas letí...
V tento den slaví také 12. narozeniny maminka Chanel. V březnu oslavil 11. narozeniny taťka Irbík.
Zlatíčka přeji Vám jen to dobré. Hodně zdraví, štestí, dobrého jídla, výletů a psích kamarádů.
Těším se co nám budoucnost přinese, mít takového zlaťáčka jako je Siby je splněným snem.
Přejeme všem krásné Velikonoce!
8. 2. 2020
Tento slunečný a téměř jarní den jsem se společně s Elisou vypravila do Prahy, kde se v Mathildě konala narozeninová oslava štěňat z teamu E.  Po oslavě jsme se šly projít s Darby. Potěšilo mě, že Darby-Barbucha mě poznala vítala mě. S procházkou po Václavském náměstí jsem nadmíru spokojena. Už se to blížilo ke klasické frekvenci, kterou chodíme třeba na soustředěních. Cvičitelka (společně s Elisou) šla za námi a říkala mi, kam půjdeme a co má Barbucha hledat. Už jsme po ní chtěly i složitější věci .... Často jsme měnily směr, nechávaly ji vyhledávat – dveře, schody, přechody.... Označovat překážky, jak pozemní tak i pohyblivé... Zkusily si jízdu na eskalátorech. Musím konstatovat, že je šikovná a v podstatě všechny speciální dovednosti umí. Jen teď zbývá, aby se na práci naučila více soustředit a aby si vše zafixovala. Dokázala s člověkem chodit na slepo a převzít za něj zodpovědnost.
Věřím, že jí učení půjde od tlapek dobře a že bude mou spolehlivou průvodkyní.
únor 2020
Zima je u nás blátivá. Sníh párkrát napadl a zase hned roztál, proto se těšíme na jaro a na nový rok 2020.
A co nás se Sibylkou čeká? V plánu je s největší pravděpodobností jen jedna výstava. Na výstavy jezdíme pomálu, většinou se snažím vybrat rozhodčí na kterých jsme ještě nebyly.
Hlavní cíl  je letos pokusit se složit podzimní zkoušky, na které budeme pilně trénovat. Je radost vidět spokojeného psa při tréningu, kdy dělá co ho baví a k čemu byl šlechtěn.
V plánu jsou štěňátka od Siby, předpokládám že bude hárat začátkem léta, ale uvidíme jak nás překvapí.
Od ledna pravidelně chodíme k dětem na přednášky o canisterapii. Charlotka je šikovná holka už ví co se od ní čeká a nemusím ji ani nic říkat s dětmi spolupracuje sama s radostí. To ji moc baví. Těšíme se na další přednášky.
15 -26.1. 2020
Darby na hlídání či dovolené?
V lednu u nás, Darby strávila zhruba 10 dní, protože paní cvičitelka jela na hory a neměla pro ni hlídání. Byla to dobrá příležitost, abychom se poznaly a Darby se seznámila s naším domovem, prostředím, kde bude žít, ostatními členy rodiny a samozřejmě i s ostatními chlupáči – pejskami a kočkami.
Co se týče Darby-Barbuchy, tak je to ještě puberťák a někdy se chová jako naprosté štěně. Je to velká černá fena s krásnou velkou hlavou. Je velice milá a snaživá, neustále se chce zavděčit. Jako pes je naprosto v pohodě a doma neskutečně hodný. Elisa mě mile překvapila, jak si ji adoptovala jako štěně a spaly spolu v jednom pelechu. Samozřejmě jako každý pes, má Darby jak klady, tak i některé slabší stránky, ale fascinuje mě na ní její neustále dobrá nálada a ochota stále něco podávat- aportér každým coulem
např. jsme spolu uklízely, tu mi podala spadlý papír od čokolády, krabičku od zubní pasty či obojek nebo šatní ramínko. :-)Zajímavostí u ní je, že dokonce umí podávat packu. Venku na volno má samozřejmě jisté mezery -s tím, jak miluje psi a chce žrát všelicos nechutného, ale s tím si poradíme. Na volno chodí relativně pěkně, pokud ji nic nezaujme, ale v konečném důsledku vlastně pohoda, protože nemizí bezdůvodně.
Co se týče pohybu v postroji, tak má pro mě velice příjemné tempo a pohyb. Většinu speciálních dovedností už umí, zastavuje obrubníky, vyhledává schody, dveře a přechody, odbočuje doleva a vpravo, do auta a vlaku už umí také nastoupit pěkně, ...atd. Už se na práci umí i relativně soustředit. Pobyt u nás jí prý rozhodně prospěl, neboť si víc hlídá člověka a prostor kolem sebe.
Věřím, že jí půjde učení i dál dobře a že bude šikovná.
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky